Повернутися до звичайного режиму
FacebookTwitterПідписатися на RSS

Музей "Берегиня"

/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0509.JPG/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0565.JPG Відродження національної культури неможливе без системи знань про український народ, особливості його побуту і трудової діяльності, зокрема його основних і допоміжних галузей господарювання, домашніх промислів та ремесел, без знання народного одягу, харчування, звичаєвості, сімейної (родинної) обрядовості, світоявних уявлень, вірувань, народної релігії, без знання свого роду й родоводу.

9 вересня 2008 року такий народознавчий музей «Берегиня», що був створений на базі методичного осередку вчителів початкового навчання,відчинив двері для перших відвідувачів.

У музеї «Берегиня» проводяться уроки з народознавства, уроки-екскурсіїз окремих тем, свята шкільного календаря, тематичні ранки, народознавчі свята.

/Files/images/jittya_shkoli/muze/Берегиня.jpg У нашій міській школі існують давні традиції залучення елементів українського народознавства та етнографії на уроках і в позакласній роботі. Не раз педагоги створювали виставки старовинних українських вишивок , предметів побуту. Проте навіть незвичайні предмети давнього вжитку або й тематичні виставки не дають цілісного уявлення про життя предків. Так з’явилася потреба створити музей, в якому б зберігалися ці речі та розповідали про їх давніх господарів.

/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0519.JPG 9 вересня 2008 року такий народознавчий музей «Берегиня», що був створений на базі методичного осередку вчителів початкового навчання , відчинив двері для перших відвідувачів. Цьому передувала толока, в якій взяло участь чимало учнів, учителів, батьків. Більше 200 експонатів зайняли своє місце на стелажах та інтер’єрі музею нашого Волинського регіону. Щоб дізнатися про історію, призначення окремих предметів доводилося спілкуватися з багатьма людьми. Таким чином, здійснювалася і пошукова робота, в ході якої організатори довідалися і про долю людей, які були господарями речей, що потрапили до музею.

/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0521.JPG Ініціатором створення музею був директор школи Мартинюк Віктор Семенович. Обов’язки організатора і координатора цієї непростої справи взяла на себе заступник директора з навчально-виховної частини вчителів початкових класів Костецька Галина Луківна. Пізніше вона і стала директором і хранителем музею.

Знарядь праці та інших ужиткових речей, що побутували в ХІХ – на початку ХХ ст., до нашого часу збереглося мало, а тому фіксація в музейній колекції предметів зникаючої старовини – дуже важлива справа. кожний експонат в музеї унікальний, вони згуртовані залежно від тематики.

/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0524.JPG /Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/DSCF0547.JPG У музеї «Берегиня» проводяться уроки з народознавства,уроки-екскурсії з окремих тем, свята шкільного календаря, тематичні ранки, народознавчі свята. Всі заходи дуже колоритні, цікаві своєю самобутністю, в них найвиразніше представлені характер і духовний світ українського народу, його фольклор, традиції і побут. Такі свята створюють особливе духовне середовище для школярів. сприяють розвитку юної особистості у дусі національного патріотизму. Крім того, це чудова нагода для розкриття творчих здібностей кожного школяра та для невимушеного спілкування вчителів з учнями, батьками.

/Files/images/jittya_shkoli/muze/bereginya/2656.jpg Відео


Кiлькiсть переглядiв: 771

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.